luty 14, 2019
Anna Jaśniuk
Share on facebook
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij
Share on print
Drukuj

Mój pierwszy leasing

Zachciało się szefowania…

Prowadzenie firmy w Polsce to duże wyzwanie. Zwłaszcza na początku, gdy koszty przysłaniają zyski. Większość przedsiębiorców narzeka na ciężki oddech ZUSu, Urzędu Skarbowego lub też innej instytucji państwowej, który czują na swoim karku. Do tego dochodzą długie terminy płatności faktur (oby finalnie opłacone!), wymagający klienci, niskie marże i inne hasła, które zapewne nieraz słyszysz z ust swoich znajomych lub sam/sama je wypowiadasz. Aż chciałoby się krzyknąć „Jak żyć?!”, ale kto odpowie na to pytanie?

Mamy pewną podpowiedź.

Dobrym rozwiązaniem na znalezienie oszczędności w firmowej kasie może okazać się skorzystanie z leasingu. To bardzo wygodna forma finansowania inwestycji, która nie wymaga od nas aż tak dużego wkładu na samym początku. Dla przykładu, jeśli masz 20 000zł, które chciałbyś zainwestować to możesz:

  1. Kupić kilkuletni samochód i zbierać pieniądze na pozostałe inwestycje.
  2. Podpisać umowę leasingową na samochód, komputer, tablet i maszynę (tak! Leasing to nie tylko samochody osobowe!), a gotówkę przeznaczyć na wkład własny, odłożyć jako zabezpieczenie na raty leasingowe lub kupić więcej towaru (w końcu teraz go więcej sprzedasz, prawda?)

Czym jest  leasing?

Leasing polega na tym, iż właścicielem wskazanej przez Ciebie ruchomości lub nieruchomości staje się leasingodawca (czyli firma udzielająca leasingu), a leasingobiorca (czyli Ty) pozostaje jego użytkownikiem na czas trwania umowy. Po jej zakończeniu możesz wykupić przedmiot umowy na wcześniej ustalonych zasadach i stać się jego prawowitym właścicielem. Zazwyczaj odbywa się to po cenie dużo niższej niż rynkowa, co w ogólnym rozrachunku się opłaca.

Do czego zobowiązuje mnie leasing?

Wszystko zależy od umowy leasingowej, ale podstawowe zobowiązania to:

– opłata wstępna (która może zostać zniesiona)

– comiesięczna rata

– wykup po zakończeniu umowy (z którego możesz zrezygnować)

No dobrze, ale właściwie dlaczego mam się zdecydować na leasing?

Stoi za tym wiele korzyści, które nie powinny Cię ominąć:

– oszczędność przez możliwość odliczenia podatku VAT

– bezpieczeństwo, ponieważ nie musisz angażować własnego kapitału

– spokój, dzięki przejrzystości umów leasingowych i prostym zabezpieczeniom

– szansa na szybki rozwój

– komfort pracy (chyba wygodniej jechać do klienta nowym samochodem, prawda?)

Ale czy leasing, aby na pewno jest dla mnie?

To pytanie zadaje sobie wiele osób ze względu na różne formy działalności, jakie prowadzą, ale również staż, budżet oraz multum innych powodów.

Niezależnie od tego czy jesteś na rynku rok czy dwa dni, czy prowadzisz spółkę z o.o. czy jednoosobową działalność gospodarczą lub też nawet nie posiadasz działalności (tak! Istnieją również leasingi konsumenckie!) możesz starać się o uzyskanie leasingu. Jeśli tylko leasingodawca oceni Twoją sytuację jako wiarygodną finansowo – już niedługo będziesz poruszać się nowym samochodem lub w Twojej fabryce zagości nowa linia produkcyjna.

Co możesz leasingować?

Jak już wyżej zdradziliśmy praktycznie każdą nieruchomość i ruchomość! W tej chwili firmy leasingowe są w stanie podpisać umowę nawet na komputer, meble, maszyny produkcyjne czy rolne, samochody osobowe i ciężarowe, linie produkcyjne, sprzęt wodny, budowlany i jeszcze wiele, wiele innych. Najogólniej – jeśli jest coś, co chcesz leasingować – po prostu znajdź firmę, która to zrobi!

Czy do leasingu trzeba się jakoś specjalnie przygotować?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Najlepiej skontaktować się ze swoim agentem, który powie, jakie dokumenty należy przesłać w zależności od przedmiotu umowy oraz Twojej sytuacji prawnej. W większości przypadków są to podstawowe wymagania, takie jak NIP, dowód osobisty czy sprawozdanie finansowe firmy. Nie można też zapomnieć o dokładnej specyfikacji interesującego nas pojazdu czy maszyny!

Podsumowując…

Leasing to dla wielu firm najlepsza (a czasami nawet jedyna) droga do szybkiego rozwoju. Dzięki wykorzystaniu cudzych środków możemy skupić się na tym jak wykorzystać interesujący nas sprzęt, zamiast kombinować jak na niego zarobić. Takie rozwiązanie to najczęściej silny motor napędowy, który pozwala zwielokrotnić zyski, w czasie gdy szef śpi spokojnie, bez strachu o to czy konkurencja za chwilę nie wyprzedzi go technologicznie lub zaoferuje usługi na nowszym sprzęcie (a co za tym idzie bardziej atrakcyjnym dla konsumenta końcowego).

Anna

Anna Jaśniuk

Sprawnie i szybko buduje relacje, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu z powodzeniem dobiera najlepsze rozwiązania dla swoich klientów. Cechuje ją odpowiedzialność, sumienność, zaangażowanie oraz profesjonalizm w sprzedaży.

Chcesz poznać szczegóły oferty leasingowej?

Wypełnij poniższy formularz, a jeden z naszych pracowników skontaktuje się z Tobą!

Ubezpieczenie przedmiotu leasingu

Leasing dla wielu firm jest najlepszą formą finansowania różnego rodzaju inwestycji. Ułatwia optymalizację podatkową, rozkłada wydatki w czasie (co pozwala na przetestowanie pomysłu w dłuższym

Czytaj więcej

Mój pierwszy leasing

Zachciało się szefowania… Prowadzenie firmy w Polsce to duże wyzwanie. Zwłaszcza na początku, gdy koszty przysłaniają zyski. Większość przedsiębiorców narzeka na ciężki oddech ZUSu, Urzędu

Czytaj więcej

Bezpłatna konsultacja nt. leasingu
dla Twojej firmy w 24h!

Chcesz dowiedzieć się jak możemy Ci pomóc zdobyć środki na inwestycje w firmie?

Zamów za darmo konsultację z naszymi ekspertami, którzy doradzą Ci i przedstawią najlepsze rozwiązania z zakresu leasingu.

Twoje dane są bezpieczne! Twój numer telefonu/e-mail zostanie wykorzystany wyłącznie do kontaktu w w/w sprawach. Jeśli masz wątpliwości zapoznaj się z naszą Polityką prywatności. Zwróć uwagę, że nie wszystkie pola są obowiązkowe, więc możesz ograniczyć ilość przekazywanych danych do minimum.

Na naszej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Zapewniają one poprawne funkcjonowanie strony, narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Ustawienia cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.